Shrnutí právních změn a úlev pro podnikatele (k 8.4.2020)

Aktuálně (9.4.2020 ráno) máme Poslaneckou sněmovnou schválené zásadní zákony řešící odklady nájmů, splácení úvěrů, změny v exekucích, insolvencích, dalších soudních řízeních a mimo jiné také „pětadvacítku“, která by měla být určená jako nárazová pomoc OSVČ a souhlas s prodloužením nouzového stavu.

V tisku i na internetu k tomu můžete najít obsáhlé články. Všechny tyto zákony musí nyní ještě schválit Senát a podepsat Prezident. Až poté se dá mluvit o finálním znění.

Jak to, že dřív trvalo schvalování zákonů měsíce a dnes jsou to v podstatě dny od chvíle, kdy návrh zákona vláda předloží Parlamentu? A jak to, že některá krizová opatření může nařídit přímo vláda a některé změny musí jít přes Parlament?

Odpověďmi na tyto otázky a shrnutím dosavadních účinných opatření i úlev (zejména daňových) pro PODNIKATELE se zabýval náš dubnový Právní Newsletter, který jsme registrovaným odběratelům posílali 7.4. večer. Dostáváme na něj krásnou zpětnou vazbu, a proto jsme se rozhodli jej dát k dispozici i tady na webu.

Po přečtení budete vědět, jak se orientovat v záplavě informací a jak zjistit, co je jen chystaný návrh a čím už se musíme řídit.

Newsletter si stáhněte kliknutím sem. >>>

Komentáře